Dacia Duster

Rabljeni, cijene i ponuda u Hrvatskoj · 64 aktivna oglasa

Duster je kompaktni SUV jednostavne konstrukcije i naglašeno povoljnog održavanja, namijenjen kupcima koji traže povišeno vozilo za obitelj, seosku cestu i povremeni makadam. Na domaćem tržištu rabljenih uglavnom se nalaze primjerci druge generacije (od 2018.) te najnoviji, treće generacije predstavljene 2024., koja je prešla na novu platformu i donijela hibridnu izvedbu.

U ponudi prevladavaju dizelski 1.5 dCi te benzinci 1.0 TCe i 1.3 TCe, dok se kod najmlađih godišta pojavljuju 1.2 TCe s blagim hibridnim sustavom i hibrid oznake Hybrid 140. Većina primjeraka ima ručni mjenjač i prednji pogon; automatski mjenjač i izvedbe 4x4 znatno su rjeđi, pa je kod traženja konkretne kombinacije opreme realno računati na duže čekanje. Česte su i tvorničke plinske izvedbe te verzije s kukom, što govori o tipičnoj namjeni ovog modela.

Na što paziti

Kod dizelskih primjeraka vrijedi provjeriti dokumentaciju o zamjeni razvodnog remena i stanje sustava pročišćavanja ispušnih plinova (EGR, DPF), osobito ako je auto vožen pretežno na kratkim gradskim relacijama. Kod malih turbobenzinaca bitna je redovita zamjena ulja i nepostojanje pregrijavanja. Zbog česte uporabe izvan asfalta korisno je pregledati podvozje, ovjes i ležajeve kotača te tragove korozije na donjem dijelu karoserije i ispod zaštitnih obloga. Kod 4x4 izvedbi provjerava se rad spojke stražnje osovine i stanje kardana, a kod svih primjeraka potpunost servisne povijesti.

Dacia Duster na wagen.hr: trenutno 64 aktivna oglasa. Medijan cijene je €16.850,-, raspon od €9.200,- do €25.200,-, a medijan kilometraže 68.000 km.

Cijene rabljenih u Hrvatskoj

iz 64 stvarnih oglasa, ne procjena · osvježava se dnevno

Tipična cijena

€16.850,-

pola oglasa je jeftinije, pola skuplje · 64 aktivna oglasa

od €9.200,-do €25.200,-
Tipična kilometraža67.905 km
Automatik2 %
Dizel41 %
4x46 %
Tipična cijena po godištumedijan oglasa, €
10k15k20k25k12,5k2018313,2k2019213,9k2020313,4k2021415,4k20222016,3k2023619,5k20241019,5k2025621,9k202610

Ispod godišta: broj oglasa iz kojih je cijena izračunata.

Po godištima

Motorizacije

Dacia Duster na prodaju

Svi oglasi

Česta pitanja: Dacia Duster

Koliko košta Dacia Duster na tržištu rabljenih vozila?

Medijan cijene u aktivnim oglasima na wagen.hr je €16.850,-. Najpovoljniji oglas je €9.200,-, a najskuplji €25.200,-.

Koliko kilometara obično ima Dacia Duster u ponudi?

Medijan kilometraže u aktivnim oglasima je 68.000 km.

Koliko košta Dacia Duster po godištu?

Najviše oglasa ima ova godišta: 2026. medijan €21.890,- (10 oglasa); 2024. medijan €19.500,- (10 oglasa); 2022. medijan €15.440,- (20 oglasa).

Koliko ponuđenih vozila Dacia Duster ima automatski mjenjač ili dizelski motor?

Od aktivnih oglasa 2 % ima automatski mjenjač, 41 % dizelski motor, 6 % pogon na sva četiri kotača.

Izračunato iz javnih oglasa i prodaja na wagen.hr, osvježava se dnevno.

Gdje ima najviše: Dacia Duster po gradovima

Srodni modeli

Isti proizvođač i ista karoserija, s brojem aktivnih oglasa.