Mercedes-Benz Klasa
Rabljeni, cijene i ponuda u Hrvatskoj · 6 aktivnih oglasa
Pod oznakom Mercedes-Benz Klasa na hrvatskom tržištu rabljenih pojavljuje se širok raspon modela njemačkog proizvođača, od kompaktnih do limuzina srednje i više klase, s godištima koja se uglavnom kreću od sredine prošlog desetljeća do unazad nekoliko godina. Zajedničko im je da su većinom bili opremljeniji primjerci, pa se u oglasima često nalaze automatski mjenjači, navigacija, kožna presvlaka i sustavi pomoći vozaču.
U ponudi dominiraju dizelski agregati s oznakama 180 CDI, 200 d i 220 d, dakle motori radnog obujma oko 1,5 do 2,0 litre, koji su kroz godine prošli kroz nekoliko generacija Mercedesovih dizelaša. Uz njih se pojavljuje i oznaka 300 e, koja označava benzinsku izvedbu s elektrificiranim pogonom. Automatski mjenjač je znatno češći od ručnog, a pogon je u pravilu na jednu osovinu, dok se 4MATIC javlja rjeđe.
Na što paziti
Kod starijih dizelskih motora iz te ere vrijedi provjeriti stanje razvodnog lanca i zatezača te rad injektora, uz dokumentiranu povijest izmjena ulja u kratkim intervalima. Filtar čestica i EGR ventil stradaju kod automobila koji su vozili pretežno kratke gradske relacije, pa je korisno vidjeti podatke o regeneracijama. Automatski mjenjači traže redovitu izmjenu ulja prema propisanom intervalu; trzaji pri hladnom pokretanju ili odgođeno uključivanje stupnja znakovi su za detaljniju dijagnostiku. Kod elektrificiranih izvedbi smisleno je zatražiti izvještaj o stanju baterije.
Mercedes-Benz Klasa na wagen.hr: trenutno 6 aktivnih oglasa. Medijan cijene je €26.900,-, raspon od €7.900,- do €35.900,-, a medijan kilometraže 100.000 km.
Cijene rabljenih u Hrvatskoj
iz 6 stvarnih oglasa, ne procjena · osvježava se dnevnoTipična cijena
€26.900,-
pola oglasa je jeftinije, pola skuplje · 6 aktivnih oglasa
Ispod godišta: broj oglasa iz kojih je cijena izračunata.
Po godištima
Motorizacije
Mercedes-Benz Klasa na prodaju
Svi oglasi
2022 Mercedes-Benz Klasa
C 300e AMG Automatik
99.008 km · Benzin · 150 kW
Grad Zagreb

2013 Mercedes-Benz Klasa
B 180 CDI Ručni
197.135 km · Dizel · 80 kW
Grad Zagreb

2023 Mercedes-Benz Klasa
B 200d Automatik
97.474 km · Dizel · 110 kW
Grad Zagreb

2023 Mercedes-Benz Klasa
B 200D Automatik
84.706 km · Dizel · 110 kW
Grad Zagreb

2023 Mercedes-Benz Klasa
A 200d AT Automatik
100.068 km · Dizel · 110 kW
Grad Zagreb

2021 Mercedes-Benz Klasa
C C220D Automatik
120.370 km · Hibrid · 147 kW
Grad Zagreb
Česta pitanja: Mercedes-Benz Klasa
Koliko košta Mercedes-Benz Klasa na tržištu rabljenih vozila?
Medijan cijene u aktivnim oglasima na wagen.hr je €26.900,-. Najpovoljniji oglas je €7.900,-, a najskuplji €35.900,-.
Koliko kilometara obično ima Mercedes-Benz Klasa u ponudi?
Medijan kilometraže u aktivnim oglasima je 100.000 km.
Koliko ponuđenih vozila Mercedes-Benz Klasa ima automatski mjenjač ili dizelski motor?
Od aktivnih oglasa 83 % ima automatski mjenjač, 67 % dizelski motor.
Izračunato iz javnih oglasa i prodaja na wagen.hr, osvježava se dnevno.
Gdje ima najviše: Mercedes-Benz Klasa po gradovima
Srodni modeli
Isti proizvođač i ista karoserija, s brojem aktivnih oglasa.